
Re: цензії
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
- 07.05.2025|Оксана ЛозоваТе, що «струною зачіпає за живе»
- 07.05.2025|Віктор ВербичЗбиткування над віршами: тандем поета й художниці
- 07.05.2025|Ігор ЧорнийЖиття на картку
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Re:цензії
Ольга Кай: Хочеться витрачати час лише на ті книги, які дійсно того варті
- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження.
- Кілька місяців поспіль мені пощастило бути в журі одразу двох літературних конкурсів, де я читала майже винятково невидані твори. І враження дуже позитивні: в нас дійсно є автори, які, хоча й не мають ще власних книжок, пишуть цікаві й захоплюючі історії. Яскравий приклад цього – переможці першої Всеукраїнської премії ім. Олександри Кравченко (Девіль): романи «Окрыленные сталью» Катерини Роженко та «Цепелін до Києва» Ігоря Сіліври просто неможливо було відкласти, не дочитавши.
- Як обираєте книжки для читання?
- Коли немає необхідності прочитати той чи інший твір, обираю книжки найчастіше за рекомендацією когось, чиєму смаку довіряю. Іноді виникає проблема «білих плям», які потрібно заповнити, прочитавши ту чи іншу знакову річ... І таким чином нерідко знаходжу собі твори для корисного та цікавого читання. Щоб полегшити обмін такими рекомендаціями, приблизно рік тому на порталі «Книгобачення» Андрій Судін започаткував рубрику «Дайджест», в якій можна було поділитися власним переліком літератури та побачити, що читають і радять інші. Взагалі-то це – дуже цікава ідея, бо хочеться витрачати час лише на ті книги, які дійсно того варті. Причому я маю на увазі не тільки літературу для роздумів, але й ту, з якою можна відпочити, але – відпочити якісно.
- Що можете порадити для читання іншим?
- Математик за освітою, я часто звертаюся за порадою до тих, хто має освіту гуманітарну (за переліком корисної літератури), або до тих, в кого схожі смаки. Раджу робити так само.
Додаткові матеріали
- Олена Скачко: «Читайте разом з дітьми, це так об´єднує і надихає!»
- Тимофій Гаврилів: «Гортаю видання, які на слуху. Проте найбільше полюбляю ті, що в закапелках»
- Ірина Ігнатенко: «Обираю навмання, але завжди боюся розчаруватися у книзі»
- Гєник Бєляков: «Проза Ульяненка зриває з тебе рожеві окуляри, допомагає бути чесним, насамперед, із самим собою»
- Наріне Абгарян: Я пораджу книжки, що вчать наших дітей думати
- Лесик Панасюк: «Зараз читаю трактати Леонардо да Вінчі про живопис і Альбрехта Дюрера про пропорції»
- Леся Степовичка: «Дуже корисно читати авторів, які провокують тебе тут же сісти і писати самому»
- Артем Захарченко: «Перший олігарх» Мішеля Терещенка — пізнавально, але без особливого смаку написане, тому читав з цікавістю, але без задоволення»
- Олександр Михед: «Джерела сучасної інформації настільки різноманітні, що часом не можеш прослідкувати, звідки з’явилася думка щось прочитати»
- Станіслав Бельський: «У поезії зараз для мене два дороговкази — Тумас Транстремер та Аркадій Драгомощенко»
- Заза Пауалішвілі: «Щире захоплення в мене викликають білоруси»
- Віктор Іванів: «Хотілося б відзначити химерні, гомерично смішні і страшні пригодницькі романи Володимира Богомякова»
- Олег Криштопа: «Читаю польських репортажистів»
- Ганна Осадко: «Нерідко мої «книги для роботи» стають «книгами для душі»
- Сергій Злючий: Подобаються зимові книжки: «Мисливці на снігу» Костя Москальця та «Winter Letters» Василя Махна
Коментарі
Останні події
- 30.05.2025|18:48«Літературний Чернігів» на перехресті часу
- 27.05.2025|18:32Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»
- 26.05.2025|10:38Поезія без кордонів
- 24.05.2025|13:24Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
- 24.05.2025|13:19У просторі PEN Ukraine відбудеться читання Ганни Осадко і Марини Пономаренко
- 24.05.2025|13:15«Україна. Свобода. Європа»: Старий Лев презентує книгу журналіста Ростислава Хотина
- 23.05.2025|09:25Meridian Czernowitz видає третю поетичну збірку Шевченківської лауреатки Ярини Чорногуз — «Нічийний шафран»
- 20.05.2025|11:40Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
- 16.05.2025|15:50«Танго для трьох»: він, вона і кґб
- 15.05.2025|10:47Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгі списки 2025 року